Filmprijs voor leerlingen Fioretti en Zwijsen

Filmprijs voor leerlingen Fioretti en Zwijsen

Geplaatst op: zaterdag 17 augustus 2013

Acht leerlingen van het Fioretti College en het Zwijsen College hebben meegedaan aan het Nationaal Film Festival voor Scholieren. Op maandag 16 september werd bekend dat zij de eerste prijs hebben gewonnen in de categorie online. De korte film heet Zehma Amnesia. Het is een professioneel ogende comedy die werd gemaakt onder regie van Hamza Benmira, één van de leden van het komisch collectief de Borrelnootjez. Alles werd door de jongeren zelf gedaan, van script schrijven tot acteren en van filmen tot monteren.

het gaat om de Fioretti-leerlingen Emre Gümüs, Omer Kurban, Ilias Daif, Fatih Kurban, Berkay Celik en Furkan Tekin, alsmede de Zwijsen-leerlingen Ahmed Attak en Thomas Linssen. Het initiatief voor de film komt van Jongerenwerk Vivaan, die het samen met MIK Pieter Brueghel mogelijk maakte.

Emre Gümüs, leerling van het Fiortti College, is apetrots: "Nadat we onze film hadden getoond, stond de hele zaal op. Het was een eer om iedereen zien te klappen. Op het eind van de dag mochten we nog in de VIP-room met echte artiesten praten, zoals regisseur Erik De Bruyn. Daar kregen we ook goede reacties van. Het was de beste dag van ons leven!"

Het verhaal gaat over een groepje vrienden van zeven jongens. Ze hebben net een lange schoolweek achter de rug en er is nog maar één ding waar ze aan denken…Amnesia! Amnesia is een maandelijks, razend populair tienerfeest. De jongens van de vriendengroep hebben stuk voor stuk eigen karakters en eigenaardigheden, waardoor veel clichés voorbij komen in deze comedy. Neem nou Appie Vleermuis en Gerry van Erp die ieder de grootste blunders begaan. Hierdoor wordt de feestavond eentje om nooit meer te vergeten!

Het NFFS festival werd dit jaar voor de negende keer gehouden. Ongeveer 550 jonge filmmakers en hun docenten, verdeeld over vijftig voortgezet onderwijsscholen uit heel Nederland, schreven zich in. De organisatie accepteerde 127 films. Alle ingezonden films kregen tijdens een speciale workshop commentaar van professionele filmmakers. De jonge filmmakers moesten in de workshops ook elkaars films bekijken en van commentaar voorzien. Een selectie van de films werd voor het bepalen van de publieksprijs in filmzalen vertoond, waaronder in bioscoop Industry in Veghel.

Klik hier om de film te bekijken.

Bekijk al het nieuws