Leerlingen bezoeken bijzonder vrijheidscollege met Dieuwertje Blok

Leerlingen bezoeken bijzonder vrijheidscollege met Dieuwertje Blok

Geplaatst op: donderdag 28 maart 2024

In Nederland zijn we gezegend alweer zo’n tachtig jaar in vrijheid te leven. Vaak zijn we ons er niet zo van bewust, maar dankzij de moed en keuzes die dappere verzetshelden voor ons maakten, leven wij in een vrij land waarin we onze mening mogen geven en mogen zijn wie we zijn. Dit was de boodschap die we onze tweedejaars leerlingen wilden meegeven in de Fioweek over identiteit & keuzes.

In dit kader bezochten we daarom Nationaal Monument Kamp Vught waar onze leerlingen door geweldige vrijwilligers werden meegenomen in de indrukwekkende verhalen van mensen voor wie vrijheid niet vanzelfsprekend was. Ook namen onze leerlingen deel aan een bijzonder vrijheidscollege met Dieuwertje Blok als inspirerende spreekster. Zij vertelde het verhaal van haar Joodse familie in de oorlog en de bewondering die ze heeft voor de verzetshelden die haar familie hebben geholpen. Met dit verhaal zijn er weer heel wat zaadjes geplant over het belang van eigen keuzes maken het volgen van je eigen morele kompas.

Kijk hier het hele item van Omroep Meierijstad.

 

 

Bekijk al het nieuws