Momentje vrij? Boek erbij!

Momentje vrij? Boek erbij!

Geplaatst op: donderdag 22 april 2021

Twee trappen in onze school zijn opgefleurd met stickers van boekkaften. Al deze kaften zijn van boeken die op de leeslijst van het vak Nederlands staan. Lezen moet van het stoffige imago af, vinden Mevrouw den Otter en meneer Schoenmakers, die dit kleurrijke project begeleid hebben.

Ten eerste kan lezen helpen je even helemaal in een andere wereld te wanen, wat heel ontspannend kan werken. Ten tweede is uit verschillende onderzoeken gebleken dat het lezen van boeken de woordenschat, het leesbegrip en de technische leesvaardigheid van leerlingen op een positieve manier beïnvloedt, onafhankelijk van het leesniveau. Onze leerlingen vinden het soms lastig om een geschikt boek te kiezen om te gaan lezen, dus we hopen dat de trappen ze zullen inspireren om eens te kijken wat voor boeken er allemaal zijn. Alle boeken die op de tredes te vinden zijn, hebben we ook in de school!

Onze conclusie is: Momentje vrij? Boek erbij!

Bekijk al het nieuws